Vishay/Dale CRCW25124R70JNEH
CRCW25124R70JNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R70JNEH
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R70JNEH.pdf
Availability of CRCW25124R70JNEH
QUANTITY
CRCW25124R70JNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R70JNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R70JNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124R70JNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25124R70JNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124R70JNEH Details Description
Related parts for CRCW25124R70JNEH
IC FPGA 95 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DL US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
RES 99K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf