Vishay/Dale CRCW25124R99FKEGHP
CRCW25124R99FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R99FKEGHP
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R99FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25124R99FKEGHP
QUANTITY
CRCW25124R99FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R99FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R99FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)