Vishay/Dale CRCW2512549KFKEGHP
CRCW2512549KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512549KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 549K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512549KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512549KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512549KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512549KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512549KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512549KFKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW2512549KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512549KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512549KFKEGHP
IDC CABLE - MDG36K/MC37G/X datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 6A 8DFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.2V SSOP5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf