Vishay/Dale CRCW251257K6FKEGHP
CRCW251257K6FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251257K6FKEGHP
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251257K6FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251257K6FKEGHP
QUANTITY
CRCW251257K6FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251257K6FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251257K6FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251257K6FKEGHP
Related LinksCRCW25125, CRCW251257K6FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251257K6FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251257K6FKEGHP
CONV DC-DC 10W 48VIN 12VOUT DUAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2.3A 250 MOHM TH datasheet.pdf
IC DC/DC CONV W/SHIFTER 32-TQFN datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER W/DIODE SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
POT 150 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf