Vishay/Dale CRCW2512620RJNEGHP
CRCW2512620RJNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512620RJNEGHP
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512620RJNEGHP.pdf
Availability of CRCW2512620RJNEGHP
QUANTITY
CRCW2512620RJNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512620RJNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512620RJNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512620RJNEGHP
Related LinksCRCW25126, CRCW2512620RJNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512620RJNEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512620RJNEGHP
CONN RECPT 4POS W/O RAMP SL-156 datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1852BL/H9991TR 3" datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 24TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 151VC SMAJ datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf