Vishay/Dale CRCW2512634RFKTG
CRCW2512634RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512634RFKTG
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512634RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512634RFKTG
QUANTITY
CRCW2512634RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512634RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512634RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512634RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512634RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512634RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512634RFKTG
IDC CABLE - MKS34K/MC34M/MPR34K datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8" POLY THERM TRNFR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC P600 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf