Vishay/Dale CRCW251263K4FKEGHP
CRCW251263K4FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251263K4FKEGHP
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251263K4FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251263K4FKEGHP
QUANTITY
CRCW251263K4FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251263K4FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251263K4FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251263K4FKEGHP
Related LinksCRCW25126, CRCW251263K4FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251263K4FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251263K4FKEGHP
IC 8051 MCU 8K FLASH 11QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 60POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V RED datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
PROTECT BAR FOR 16 BEAM CHANNELS datasheet.pdf
T62 15X15X0.13MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf