Vishay/Dale CRCW2512680RJNTG
CRCW2512680RJNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512680RJNTG
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512680RJNTG.pdf
Availability of CRCW2512680RJNTG
QUANTITY
CRCW2512680RJNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512680RJNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512680RJNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512680RJNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512680RJNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512680RJNTG Details Description
Related parts for CRCW2512680RJNTG
DIODE ZENER 10V 1.5W SMA datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 200MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN GROUND CLIP 18-22AWG datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf