Vishay/Dale CRCW25126K65FKTG
CRCW25126K65FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126K65FKTG
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126K65FKTG.pdf
Availability of CRCW25126K65FKTG
QUANTITY
CRCW25126K65FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126K65FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126K65FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126K65FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126K65FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126K65FKTG Details Description
Related parts for CRCW25126K65FKTG
FAN AXIAL 80X25MM CR0812HB-A70GL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS DUAL GOLD datasheet.pdf
HEAT SINK 37.5 X 37.5 X 19.5MM datasheet.pdf
CAP CER 4PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
BI-LEVEL PRISM Y,Y LC 13" REEL datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POWER INLET datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23 datasheet.pdf