Vishay/Dale CRCW25126K80JNEG
CRCW25126K80JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126K80JNEG
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126K80JNEG.pdf
Availability of CRCW25126K80JNEG
QUANTITY
CRCW25126K80JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126K80JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126K80JNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126K80JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126K80JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126K80JNEG Details Description
Related parts for CRCW25126K80JNEG
IC HOT-SWAP CONTROLLER 6-TDFN datasheet.pdf
IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6XSON datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER PLCC TO 68DIP 0.6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf