Vishay/Dale CRCW25126K80JNEH
CRCW25126K80JNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126K80JNEH
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126K80JNEH.pdf
Availability of CRCW25126K80JNEH
QUANTITY
CRCW25126K80JNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126K80JNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25126K80JNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126K80JNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25126K80JNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126K80JNEH Details Description
Related parts for CRCW25126K80JNEH
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .450" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC 6039 datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 400V 70A TO-94 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf