Vishay/Dale CRCW25126M80JNTG
CRCW25126M80JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126M80JNTG
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126M80JNTG.pdf
Availability of CRCW25126M80JNTG
QUANTITY
CRCW25126M80JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126M80JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126M80JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126M80JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126M80JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126M80JNTG Details Description
Related parts for CRCW25126M80JNTG
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 104 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II CLIP 10CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf