Vishay/Dale CRCW25126R65FKEGHP
CRCW25126R65FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R65FKEGHP
Brief Description
RES SMD 6.65 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R65FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25126R65FKEGHP
QUANTITY
CRCW25126R65FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R65FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R65FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126R65FKEGHP
Related LinksCRCW25126, CRCW25126R65FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126R65FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25126R65FKEGHP
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V TO92-3 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% PROBE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 12POS R/A datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS CRIMP datasheet.pdf
PIN,SLOTTED SPRING datasheet.pdf
LJT 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
2700UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf