Vishay/Dale CRCW25126R65FNTG
CRCW25126R65FNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R65FNTG
Brief Description
RES SMD 6.65 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R65FNTG.pdf
Availability of CRCW25126R65FNTG
QUANTITY
CRCW25126R65FNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R65FNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R65FNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126R65FNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126R65FNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126R65FNTG Details Description
Related parts for CRCW25126R65FNTG
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 400A DO200AA datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf