Vishay/Dale CRCW25126R80JNEHHP
CRCW25126R80JNEHHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R80JNEHHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R80JNEHHP.pdf
Availability of CRCW25126R80JNEHHP
QUANTITY
CRCW25126R80JNEHHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R80JNEHHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R80JNEHHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)