Vishay/Dale CRCW25126R80JNEHHP
CRCW25126R80JNEHHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126R80JNEHHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25126R80JNEHHP.pdf
Availability of CRCW25126R80JNEHHP
QUANTITY
CRCW25126R80JNEHHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126R80JNEHHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25126R80JNEHHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126R80JNEHHP
Related LinksCRCW25126, CRCW25126R80JNEHHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126R80JNEHHP Details Description
Related parts for CRCW25126R80JNEHHP
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.2A DUAL 8-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5V IN 15V OUT SIP datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT MINI SPRING TIN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC THROUGH BEAM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
8302-112 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/8-48" GREEN datasheet.pdf
DIODE MODULE ASSEMBLY datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 90V 1000A DO214 2L datasheet.pdf