Vishay/Dale CRCW2512750RFKEHHP
CRCW2512750RFKEHHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512750RFKEHHP
Brief Description
RES SMD 750 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512750RFKEHHP.pdf
Availability of CRCW2512750RFKEHHP
QUANTITY
CRCW2512750RFKEHHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512750RFKEHHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512750RFKEHHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512750RFKEHHP
Related LinksCRCW25127, CRCW2512750RFKEHHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512750RFKEHHP Details Description
Related parts for CRCW2512750RFKEHHP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3.5V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 900MA 360 MOHM datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4930 VHB 1.5" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4824-F datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SMARTCARD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf