Vishay/Dale CRCW251282R0JNTG
CRCW251282R0JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251282R0JNTG
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251282R0JNTG.pdf
Availability of CRCW251282R0JNTG
QUANTITY
CRCW251282R0JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251282R0JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251282R0JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251282R0JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251282R0JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251282R0JNTG Details Description
Related parts for CRCW251282R0JNTG
REGULATOR 12V-1.5V 7A SIP W/CU S datasheet.pdf
IC DAC R-R 16-BIT OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES 10M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 12"W datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf