Vishay/Dale CRCW251288R7FKEG
CRCW251288R7FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251288R7FKEG
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251288R7FKEG.pdf
Availability of CRCW251288R7FKEG
QUANTITY
CRCW251288R7FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251288R7FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251288R7FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251288R7FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251288R7FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251288R7FKEG Details Description
Related parts for CRCW251288R7FKEG
IC DAC 12BIT MULT DUAL 24-DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 500W datasheet.pdf
Crystal 11.2896MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 191MA 4.32 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf