Vishay/Dale CRCW25128K45FKEGHP
CRCW25128K45FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128K45FKEGHP
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25128K45FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25128K45FKEGHP
QUANTITY
CRCW25128K45FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128K45FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25128K45FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128K45FKEGHP
Related LinksCRCW25128, CRCW25128K45FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128K45FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25128K45FKEGHP
ID CAB.A-A ADAPTER CABLE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf