Vishay/Dale CRCW2512910RFKEGHP
CRCW2512910RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512910RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512910RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512910RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512910RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512910RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512910RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512910RFKEGHP
Related LinksCRCW25129, CRCW2512910RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512910RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512910RFKEGHP
RES 2.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROLLER LOAD .10-15A 0-10VDC datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM DO-35 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
PH 4/2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMA datasheet.pdf