Vishay/Dale CRCW2512910RFKEGHP
CRCW2512910RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512910RFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512910RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512910RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512910RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512910RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512910RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512910RFKEGHP
Related LinksCRCW25129, CRCW2512910RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512910RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512910RFKEGHP
JUMPER-H1506TR/A2015R/H1506TR 6" datasheet.pdf
Connector Receptacle 105 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN UVLO SOT223 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 20POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf