Vishay/Dale CRCW2512910RJNEGHP
CRCW2512910RJNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512910RJNEGHP
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512910RJNEGHP.pdf
Availability of CRCW2512910RJNEGHP
QUANTITY
CRCW2512910RJNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512910RJNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512910RJNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512910RJNEGHP
Related LinksCRCW25129, CRCW2512910RJNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512910RJNEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512910RJNEGHP
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 29POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
LED RED 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf