Vishay/Dale CRCW25129M53FKEG
CRCW25129M53FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129M53FKEG
Brief Description
RES SMD 9.53M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25129M53FKEG.pdf
Availability of CRCW25129M53FKEG
QUANTITY
CRCW25129M53FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129M53FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25129M53FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)