Vishay/Dale CRCW25129R10FKEG
CRCW25129R10FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129R10FKEG
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25129R10FKEG.pdf
Availability of CRCW25129R10FKEG
QUANTITY
CRCW25129R10FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129R10FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25129R10FKEG
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25129R10FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25129R10FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25129R10FKEG Details Description
Related parts for CRCW25129R10FKEG
CONN HEADER 10PS R/A DL .163 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG INLINE END 3 PIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 17V SNT-4A datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ETHERNET datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO214AC datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 48-LQFP datasheet.pdf
HANDLE SUPPORT BRACKET datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf