Vishay/Dale CRCW25129R10JNTH
CRCW25129R10JNTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129R10JNTH
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25129R10JNTH.pdf
Availability of CRCW25129R10JNTH
QUANTITY
CRCW25129R10JNTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129R10JNTH
Internal Part NumberEIS-CRCW25129R10JNTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25129R10JNTH
Related LinksCRCW2512, CRCW25129R10JNTH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25129R10JNTH Details Description
Related parts for CRCW25129R10JNTH
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A PPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 11A PCB datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
PELTIER SH14,125,045,L1,RT,W4.5 datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf