Vishay/Dale CRCW25129R10JNTH
CRCW25129R10JNTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129R10JNTH
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25129R10JNTH.pdf
Availability of CRCW25129R10JNTH
QUANTITY
CRCW25129R10JNTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129R10JNTH
Internal Part NumberEIS-CRCW25129R10JNTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25129R10JNTH
Related LinksCRCW2512, CRCW25129R10JNTH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25129R10JNTH Details Description
Related parts for CRCW25129R10JNTH
TIP PHONE STD .080"TIP 1/8"HOLE datasheet.pdf
SWITCH MULT W/OUT BARRIER WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 70MA CHIPLED datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2" datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf