Vishay/Dale CRHV2512AF15M0FKE5
CRHV2512AF15M0FKE5 picture photo
Mfg. Part Number
CRHV2512AF15M0FKE5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRHV2512AF15M0FKE5.pdf
Availability of CRHV2512AF15M0FKE5
QUANTITY
CRHV2512AF15M0FKE5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRHV2512AF15M0FKE5
Internal Part NumberEIS-CRHV2512AF15M0FKE5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRHV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.027" (0.69mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRHV2512AF15M0FKE5
Related LinksCRHV2512A, CRHV2512AF15M0FKE5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRHV2512AF15M0FKE5 Details Description
Related parts for CRHV2512AF15M0FKE5
CAP CER 1000PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-9V OUT 1W datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 56POS 7ROW R/A datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 128QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 560PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE SLIMLINE 31-33AWG datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 6POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 9.7A 5DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf