Vishay/Dale CRHV2512AF27M0FKE5
CRHV2512AF27M0FKE5 picture photo
Mfg. Part Number
CRHV2512AF27M0FKE5
Brief Description
RES SMD 27M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRHV2512AF27M0FKE5.pdf
Availability of CRHV2512AF27M0FKE5
QUANTITY
CRHV2512AF27M0FKE5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRHV2512AF27M0FKE5
Internal Part NumberEIS-CRHV2512AF27M0FKE5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.027" (0.69mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRHV2512AF27M0FKE5
Related LinksCRHV2512A, CRHV2512AF27M0FKE5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRHV2512AF27M0FKE5 Details Description
Related parts for CRHV2512AF27M0FKE5
ROUND SPACER #8 NYLON 3/8" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.58GHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 38KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IBUTTON FLANGE datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 4 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-58 10M datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf