Bourns Inc. CRL0805-JW-3R60ELF
CRL0805-JW-3R60ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL0805-JW-3R60ELF
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRL0805-JW-3R60ELF.pdf
Availability of CRL0805-JW-3R60ELF
QUANTITY
CRL0805-JW-3R60ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL0805-JW-3R60ELF
Internal Part NumberEIS-CRL0805-JW-3R60ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL0805-JW-3R60ELF
Related LinksCRL0805-J, CRL0805-JW-3R60ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL0805-JW-3R60ELF Details Description
Related parts for CRL0805-JW-3R60ELF
IC REG BST FLYBACK INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
LED WHITE 20/1WATT 6500K ARRAY datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 425MA 6WLCSP datasheet.pdf
ASSY 240 FBD 2.67 TL 15AU SN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf