Bourns Inc. CRL1206-JW-R150ELF
CRL1206-JW-R150ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL1206-JW-R150ELF
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRL1206-JW-R150ELF.pdf
Availability of CRL1206-JW-R150ELF
QUANTITY
CRL1206-JW-R150ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL1206-JW-R150ELF
Internal Part NumberEIS-CRL1206-JW-R150ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL1206-JW-R150ELF
Related LinksCRL1206-J, CRL1206-JW-R150ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL1206-JW-R150ELF Details Description
Related parts for CRL1206-JW-R150ELF
TVS DIODE 48VWM 81.27VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 26A PPAK SO-8 datasheet.pdf
SWITCH INSULATION BOOT CG/KG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 1 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FINEADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 750MA 2.025 OHM datasheet.pdf