Bourns Inc. CRL2010-FW-1R30ELF
CRL2010-FW-1R30ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-FW-1R30ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-FW-1R30ELF.pdf
Availability of CRL2010-FW-1R30ELF
QUANTITY
CRL2010-FW-1R30ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-FW-1R30ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-FW-1R30ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-FW-1R30ELF
Related LinksCRL2010-F, CRL2010-FW-1R30ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-FW-1R30ELF Details Description
Related parts for CRL2010-FW-1R30ELF
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 1.5V 40A POS SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 42V 3.57A datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
TFLEX HR610FG 18" X 18" datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC R6 datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 110MA 36 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 14SOIC datasheet.pdf