Bourns Inc. CRL2010-FW-4R30ELF
CRL2010-FW-4R30ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-FW-4R30ELF
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-FW-4R30ELF.pdf
Availability of CRL2010-FW-4R30ELF
QUANTITY
CRL2010-FW-4R30ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-FW-4R30ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-FW-4R30ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-FW-4R30ELF
Related LinksCRL2010-F, CRL2010-FW-4R30ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-FW-4R30ELF Details Description
Related parts for CRL2010-FW-4R30ELF
CAP ALUM 18000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf