Bourns Inc. CRL2010-JW-R180ELF
CRL2010-JW-R180ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JW-R180ELF
Brief Description
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JW-R180ELF.pdf
Availability of CRL2010-JW-R180ELF
QUANTITY
CRL2010-JW-R180ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JW-R180ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JW-R180ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JW-R180ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JW-R180ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JW-R180ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JW-R180ELF
IDC CABLE- ASR24G/ AE24M / ASR24 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT HS MONO 16-CDIP datasheet.pdf
SEAL SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 19A 6 MOHM TH datasheet.pdf