Bourns Inc. CRL2010-JW-R330ELF
CRL2010-JW-R330ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2010-JW-R330ELF
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CRL2010-JW-R330ELF.pdf
Availability of CRL2010-JW-R330ELF
QUANTITY
CRL2010-JW-R330ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2010-JW-R330ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2010-JW-R330ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2010-JW-R330ELF
Related LinksCRL2010-J, CRL2010-JW-R330ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2010-JW-R330ELF Details Description
Related parts for CRL2010-JW-R330ELF
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 130UF 250V QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW DIP 8POS EXT HALF PITCH SMD datasheet.pdf
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf