Bourns Inc. CRL2512-FU-R010ELF
CRL2512-FU-R010ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRL2512-FU-R010ELF
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRL2512-FU-R010ELF.pdf
Availability of CRL2512-FU-R010ELF
QUANTITY
CRL2512-FU-R010ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRL2512-FU-R010ELF
Internal Part NumberEIS-CRL2512-FU-R010ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRL2512-FU-R010ELF
Related LinksCRL2512-F, CRL2512-FU-R010ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRL2512-FU-R010ELF Details Description
Related parts for CRL2512-FU-R010ELF
RES SMD 787K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 66POS DUAL 15AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 20.18UH SMD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 4CHAN 5V 44-MQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 80MA 16 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
680UF 25V 10X20MM 105C 6000H datasheet.pdf