Bourns Inc. CRM2512-FX-12R1ELF
CRM2512-FX-12R1ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-12R1ELF
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-12R1ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-12R1ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-12R1ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-12R1ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-12R1ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-12R1ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-12R1ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-12R1ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-12R1ELF
CONN D-SUB PLUG 9POS W/O CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY SWITCHING 8SON datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 24.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf