Bourns Inc. CRM2512-FX-1302ELF
CRM2512-FX-1302ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-1302ELF
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-1302ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-1302ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-1302ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-1302ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-1302ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-1302ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-1302ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-1302ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-1302ELF
CAP CER 3300PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
TBU EVAL BOARD PORT RS-485 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 130MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN FPC 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf