Bourns Inc. CRM2512-FX-2870ELF
CRM2512-FX-2870ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-2870ELF
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-2870ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-2870ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-2870ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-2870ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-2870ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-2870ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-2870ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-2870ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-2870ELF
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 10K 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 240VAC 4SIP datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 3A MED datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf