Bourns Inc. CRM2512-FX-3002ELF
CRM2512-FX-3002ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-3002ELF
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-3002ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-3002ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-3002ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-3002ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-3002ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-3002ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-3002ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-3002ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-3002ELF
TERM RING HVY DUTY 16-12AWG datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF GEN 8CH TFT-LCD 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
FUSE AUTO 80A 32VDC 100 PACK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5K OHM 1% 30W datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN PLUG CABLE MOUNT 16 POS datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 5% 2.5KV SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf