Bourns Inc. CRM2512-FX-3320ELF
CRM2512-FX-3320ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-FX-3320ELF
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-FX-3320ELF.pdf
Availability of CRM2512-FX-3320ELF
QUANTITY
CRM2512-FX-3320ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-FX-3320ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-FX-3320ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-FX-3320ELF
Related LinksCRM2512-F, CRM2512-FX-3320ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-FX-3320ELF Details Description
Related parts for CRM2512-FX-3320ELF
CHASSIS ALUM UNPTD 2.25"LX1.5"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf