Bourns Inc. CRM2512-JW-200ELF
CRM2512-JW-200ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-200ELF
Brief Description
RES SMD 20 OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-200ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-200ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-200ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-200ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-200ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-200ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-200ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-200ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-200ELF
CONN PLUG 4POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
MINIGRABBER/PIN TIP PLUG 36" BLK datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.8A 6-TSOP datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 155K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf