Bourns Inc. CRM2512-JW-683ELF
CRM2512-JW-683ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRM2512-JW-683ELF
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 2W 2512
Datasheet Download
CRM2512-JW-683ELF.pdf
Availability of CRM2512-JW-683ELF
QUANTITY
CRM2512-JW-683ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM2512-JW-683ELF
Internal Part NumberEIS-CRM2512-JW-683ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRM2512-JW-683ELF
Related LinksCRM2512-, CRM2512-JW-683ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRM2512-JW-683ELF Details Description
Related parts for CRM2512-JW-683ELF
MOSFET N-CH 55V 80A I2PAK datasheet.pdf
RES MO 1W 48.7K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS VERT D2600 AU datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
3/16 INCH DL HST CLR 200/6" PKG datasheet.pdf
SCC DIFF GAUGE 0 PSID TO 5 PSID datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf