Murata Electronics North America CRM36Y5V104Z16-641
CRM36Y5V104Z16-641 picture photo
Mfg. Part Number
CRM36Y5V104Z16-641
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CRM36Y5V104Z16-641.pdf
Availability of CRM36Y5V104Z16-641
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRM36Y5V104Z16-641 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRM36Y5V104Z16-641
Internal Part NumberEIS-CRM36Y5V104Z16-641
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CRM36Y5V104Z16-641 today.
SeriesCRM36Y5V10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CRM36Y5V104Z16-641
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCRM36Y5V1, CRM36Y5V104Z16-641 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CRM36Y5V104Z16-641 Details Description
Related parts for CRM36Y5V104Z16-641
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC INVERTER DL 4,2-INPUT 16SSOP datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 0.8A 200V TO-92 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC FREQ GEN 200MHZ CLK 56-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE NAR 6.5X0.078" NAT datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGE CARD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf