Daburn CRT12-2RD-50
CRT12-2RD-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT12-2RD-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 12AWG RED 50'
Datasheet Download
CRT12-2RD-50.pdf
Availability of CRT12-2RD-50
QUANTITY
CRT12-2RD-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT12-2RD-50
Internal Part NumberEIS-CRT12-2RD-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge12 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.142" (3.61mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage10kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT12-2RD-50
Related LinksCRT12-, CRT12-2RD-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT12-2RD-50 Details Description
Related parts for CRT12-2RD-50
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IGBT 1200V 48A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 819V 20KA ENCASED datasheet.pdf
CAP ALUM 38000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES 300 OHM 2/3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf