Daburn CRT12-4WH-100
CRT12-4WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT12-4WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT12-4WH-100.pdf
Availability of CRT12-4WH-100
QUANTITY
CRT12-4WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT12-4WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT12-4WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge12 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.182" (4.62mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT12-4WH-100
Related LinksCRT12-, CRT12-4WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT12-4WH-100 Details Description
Related parts for CRT12-4WH-100
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7A 8-SOIC datasheet.pdf