Daburn CRT12-4WH-50
CRT12-4WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT12-4WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT12-4WH-50.pdf
Availability of CRT12-4WH-50
QUANTITY
CRT12-4WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT12-4WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT12-4WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge12 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.182" (4.62mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT12-4WH-50
Related LinksCRT12-, CRT12-4WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT12-4WH-50 Details Description
Related parts for CRT12-4WH-50
IC OPTICAL SENSOR I2C 12-LLP datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-6 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO GATE DRIVER datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
5V,12-Bit nanoDAC, Serial Interface in MSOP and LFCSP Packages IC datasheet.pdf