Bourns Inc. CRT1206-BY-1303ELF
CRT1206-BY-1303ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT1206-BY-1303ELF
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
CRT1206-BY-1303ELF.pdf
Availability of CRT1206-BY-1303ELF
QUANTITY
CRT1206-BY-1303ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT1206-BY-1303ELF
Internal Part NumberEIS-CRT1206-BY-1303ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT1206-BY-1303ELF
Related LinksCRT1206-B, CRT1206-BY-1303ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT1206-BY-1303ELF Details Description
Related parts for CRT1206-BY-1303ELF
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 58W 28V NI-880S datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AL datasheet.pdf
OSC VCXO 644.4563MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf