Bourns Inc. CRT1206-DY-24R9ELF
CRT1206-DY-24R9ELF picture photo
Mfg. Part Number
CRT1206-DY-24R9ELF
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
CRT1206-DY-24R9ELF.pdf
Availability of CRT1206-DY-24R9ELF
QUANTITY
CRT1206-DY-24R9ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT1206-DY-24R9ELF
Internal Part NumberEIS-CRT1206-DY-24R9ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT1206-DY-24R9ELF
Related LinksCRT1206-D, CRT1206-DY-24R9ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CRT1206-DY-24R9ELF Details Description
Related parts for CRT1206-DY-24R9ELF
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 EDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC PCIE-PCIX BRIDGE LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 350MA 660 MOHM datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 8DFN datasheet.pdf