Daburn CRT14-4BK-50
CRT14-4BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-4BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT14-4BK-50.pdf
Availability of CRT14-4BK-50
QUANTITY
CRT14-4BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-4BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-4BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.164" (4.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-4BK-50
Related LinksCRT14-, CRT14-4BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-4BK-50 Details Description
Related parts for CRT14-4BK-50
SCR DBL LOSCR 1400V 75A ADDAPAK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.3A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 360 OHM 2% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 20V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC SPDT SW LNA 2025MHZ 24MCOB datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W SMBJ datasheet.pdf